Komisarz Alex 3: Miasto w strachu (37)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na lodowisku umiera kobieta. Tuż przed śmiercią piła napój z puszki, który podał jej mąż. Patolog potwierdza, że została otruta cyjankiem potasu. Mąż zostaje zatrzymany. Jest też inny trop.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, którzy z pomocą wiernego owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą kolejne śledztwa. Z pomocy czworonoga korzysta głównie jego partner, komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki). Jest on następcą Marka Bromskiego (Kuba Wesołowski), który został zastrzelony podczas jednej z akcji z rąk seryjnego zabójcy. W codziennej służbie Orliczowi pomagają podkomisarz Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) i starszy aspirant Ryszard Puchała (Ireneusz Czop). Serial jest polską wersją popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej "Komisarz Rex", która pojawiła się na ekranie po raz pierwszy w 1994 roku.

W tym odcinku

Na lodowisku umiera młoda kobieta. Całe zdarzenie uwiecznia na kamerze Puchała, który wybrał się tam z dziećmi. Okazuje się, że ofiara tuż przed śmiercią piła napój z puszki, który podał jej mąż. Patolog potwierdza przypuszczenia funkcjonariuszy, kobieta została otruta cyjankiem potasu. Jej partner, Maks, zostaje zatrzymany. Wkrótce Orlicz i jego współpracownicy znajdują motyw, którym mógł się kierować mężczyzna. Analiza puszki i materiałów nagranych przez Puchałę wykluczają go jednak z kręgu podejrzanych. Komisarz jedzie do właściciela firmy produkującej napój. Próbuje dowiedzieć się, czy cyjanek potasu mógł dostać się do puszki na etapie produkcji. Jakiś czas później po wypiciu napoju umiera kolejna osoba. Funkcjonariusze dowiadują się, że ktoś szantażuje prezesa i żąda dużych pieniędzy za przerwanie procedury zatruwania jego produktów.

Występują

Twórcy

Ładuję...