Komisarz Alex 3: Śmierć Bromskiego (32)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Policjanci szukają seryjnego mordercy. Przed laty w podobny sposób zabijał swoje ofiary Tomasz Gut. Przebywa w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Bromski ustala, że to Gut jest sprawcą.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, którzy z pomocą wiernego owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą kolejne śledztwa. Z pomocy czworonoga korzysta głównie jego partner, komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki). Jest on następcą Marka Bromskiego (Kuba Wesołowski), który został zastrzelony podczas jednej z akcji z rąk seryjnego zabójcy. W codziennej służbie Orliczowi pomagają podkomisarz Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) i starszy aspirant Ryszard Puchała (Ireneusz Czop). Serial jest polską wersją popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej "Komisarz Rex", która pojawiła się na ekranie po raz pierwszy w 1994 roku.

W tym odcinku

W Łodzi grasuje nieuchwytny seryjny morderca. Psychopata zabija swoje ofiary strzałem w potylicę, a ich ciała pozostawia w parku, w pozycji półsiedzącej, z patykiem w ręku i kostką domina obok. Funkcjonariusze odkrywają, że w podobny sposób działał przed laty Tomasz Gut, który jakiś czas temu wyszedł z więzienia i obecnie mieszka z matką w okolicy, w której doszło do zabójstw. Okazuje się jednak, że mężczyzna przebywa w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Wkrótce dochodzi do kolejnego morderstwa. W ciele ofiary zostaje znaleziona kula o nietypowym kalibrze. Bromski i jego współpracownicy ustalają, że posiadaczem takiej broni jest ojciec Guta. Dowiadują się, że mężczyzna leży nieprzytomny po wylewie, ale jego broń została skradziona. Wszystkie ślady wskazują, że mordercą jest jego syn. Komisarzowi udaje się zapędzić go w pułapkę. Zdesperowany zabójca ukrywa się w antykwariacie meblowym swojej matki, którą bierze na zakładniczkę. Próbujący ją uratować Bromski zostaje śmiertelnie ranny.

Występują

Twórcy

Ładuję...