Komisarz Alex 3: Mord a la carte (31)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W restauracji zostaje znalezione ciało jej współwłaściciela i menedżera. Wychodzi na jaw, że zmarły miał romans z barmanką, którą porzucił dla żony głównego kucharza, swojego wspólnika.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, którzy z pomocą wiernego owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą kolejne śledztwa. Z pomocy czworonoga korzysta głównie jego partner, komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki). Jest on następcą Marka Bromskiego (Kuba Wesołowski), który został zastrzelony podczas jednej z akcji z rąk seryjnego zabójcy. W codziennej służbie Orliczowi pomagają podkomisarz Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) i starszy aspirant Ryszard Puchała (Ireneusz Czop). Serial jest polską wersją popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej "Komisarz Rex", która pojawiła się na ekranie po raz pierwszy w 1994 roku.

W tym odcinku

W jednej ze znanych restauracji zostaje znalezione ciało jej współwłaściciela i menedżera, Stefana Grubera. Sekcja zwłok wykazuje, że zmarł on wskutek przedawkowania leku na serce, Digitalisu. W toku śledztwa okazuje się, że mężczyzna na co dzień nie brał tego środka. Funkcjonariusze zaczynają szukać osób, które mogły mieć dostęp do leku. Próbują też ustalić motyw zbrodni. Wkrótce wychodzi na jaw, że Gruber miał romans z barmanką, którą porzucił dla żony swojego wspólnika i głównego kucharza, Mikołaja Rudnickiego. Bromski i jego współpracownicy ustalają też, że w sprawę morderstwa może być zamieszana matka Mikołaja, chorobliwie zazdrosna o niego Teresa. W rozwiązaniu zagadki pomaga policjantom Alex.

Występują

Twórcy

Ładuję...