Komisarz Alex 3: Diagnoza: morderstwo (35)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jeden z pacjentów szpitala psychiatrycznego umiera w tajemniczych okolicznościach. Po kolejnym przypadku dziwnego zgonu, komisarz podając się za alkoholika, trafia na oddział jako pacjent.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, którzy z pomocą wiernego owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą kolejne śledztwa. Z pomocy czworonoga korzysta głównie jego partner, komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki). Jest on następcą Marka Bromskiego (Kuba Wesołowski), który został zastrzelony podczas jednej z akcji z rąk seryjnego zabójcy. W codziennej służbie Orliczowi pomagają podkomisarz Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) i starszy aspirant Ryszard Puchała (Ireneusz Czop). Serial jest polską wersją popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej "Komisarz Rex", która pojawiła się na ekranie po raz pierwszy w 1994 roku.

W tym odcinku

Jeden z pacjentów szpitala psychiatrycznego umiera w tajemniczych okolicznościach. Jego śmierć zostaje uznana za nieszczęśliwy wypadek. Zastępca dyrektora placówki podejrzewa jednak, że doszło do zabójstwa. Wobec kolejnego przypadku dziwnego zgonu w szpitalu, Orlicz wysyła na miejsce Puchałę. Personel medyczny nie chce z nim jednak współpracować. Gdy okazuje się, że prowadzenie normalnego śledztwa nie jest możliwe, komisarz decyduje się na nietypowe rozwiązanie. Podając się za alkoholika, trafia na oddział jako pacjent. Z pomocą Aleksa udaje mu się zdobyć zaufanie leczącego się tam Pikassa, które swoje uczucia wyraża wyłącznie za pomocą rysunków. Jego wskazówki naprowadzają funkcjonariuszy na trop pielęgniarza Rafała, którego bliscy zginęli wcześniej w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...