Komisarz Alex 3: Dlaczego Romeo zginął (38)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Aktor grający Romea umiera, bo trucizna okazuje się prawdziwa. Podejrzany jest aktor, homoseksualista, który podkochiwał się w zamordowanym i i rekwizytor, który mu groził.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, którzy z pomocą wiernego owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą kolejne śledztwa. Z pomocy czworonoga korzysta głównie jego partner, komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki). Jest on następcą Marka Bromskiego (Kuba Wesołowski), który został zastrzelony podczas jednej z akcji z rąk seryjnego zabójcy. W codziennej służbie Orliczowi pomagają podkomisarz Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) i starszy aspirant Ryszard Puchała (Ireneusz Czop). Serial jest polską wersją popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej "Komisarz Rex", która pojawiła się na ekranie po raz pierwszy w 1994 roku.

W tym odcinku

Podczas premiery "Romea i Julii" aktor grający tytułową rolę, Olaf Jurczyk, umiera. Okazuje się, że wypita przez niego trucizna była prawdziwa. Orlicz, Lucyna i Alex przyjeżdżają na miejsce. W kręgu podejrzanych są aktor Szydło i rekwizytor Cymer. Komisarz rozmawia z Agą, która grała Julię i ustala, że miała ona romans ze swoim współpracownikiem. Dowiaduje się też, że Szydło jest homoseksualistą i podkochiwał się w zamordowanym. Z teatru zabiera tablet ofiary. Beacie udaje się złamać hasło i odnaleźć wiadomość od Cymera, w której groził on Jurczykowi i żądał natychmiastowego zwrotu pożyczki. Funkcjonariusze wracają do teatru, gdzie trwa stypa. Rekwizytor zaczyna przed nimi uciekać, ale z pomocą Aleksa udaje się go złapać. Po rozmowie z zatrzymanym Orlicz i jego współpracownicy wpadają na inny trop.

Występują

Twórcy

Ładuję...