Ojciec Mateusz 29: Sąd ostateczny (380)

serial kryminalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ksiądz zostaje oskarżony o morderstwo. Mieszkańcy Sandomierza domagają się surowego ukarania proboszcza. Natalia (Kinga Preis) postanawia udowodnić jego niewinność.

Oglądaj w telewizji

Wt 5.03 8:55
TVP HDlogo
Czw 7.03 16:30
TVP Kobietalogo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Sprzątaczka znajduje w hotelowym łóżku śpiącego księdza Mateusza, a obok niego - martwą kobietę. Robi kilka zdjęć i ucieka. Duchowny zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa. Nie ma pojęcia, co się stało. Poprzedniego wieczoru miał spotkanie z kolegą z seminarium, księdzem Bartoszem. Niebawem ciało ofiary znika. Policjanci pod wodzą komendanta Morusa rozpoczynają poszukiwania. W Sandomierzu wrze. Mieszkańcy domagają się surowego ukarania proboszcza. Natalia nie dopuszcza do siebie myśli, że to on jest sprawcą. Funkcjonariusze, którzy uważają podobnie, zostają wysłani przez Morusa na przymusowy urlop. Wielu sandomierzan próbuje na własną rękę rozplątać sieć intryg i znaleźć autora tej makabrycznej mistyfikacji. Gospodyni podejmuje się nawet misji pod przykrywką.

Występują

Zobacz także

Ładuję...