Ojciec Mateusz 29: Gorzki smak dojrzewania (377)

serial kryminalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mężczyzna przebierający się za postacie z bajek zaczepia dziewczynki. Wkrótce znika Danka, przybrana córka Stysiów. Proboszcz (Artur Żmijewski) angażuje się w śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Nieznany mężczyzna w przebraniach postaci z bajek zaczepia małe dziewczynki. Znika trzynastoletnia Danka, której rodzicami zastępczymi są państwo Stysiowie. Według zeznań ich drugiej przybranej córki nastolatka planowała ucieczkę. Funkcjonariusze ustalają, że Danka była prześladowana przez koleżanki ze szkoły. Znajduje się świadek, który widział, jak została siłą wsadzona do samochodu i wywieziona w niewiadomym kierunku. Tomek i Bolek prowadzą akcję pod przykrywką i wygląda na to, że coraz lepiej radzą sobie w terenie. Tymczasem Natalia słyszy w głowie tajemniczy głos, który naprowadza ją na trop zaginionego psa sąsiadki i pomaga w ujęciu złodzieja. Ksiądz nie wierzy w jej dar jasnowidzenia, mimo to gospodyni staje się popularna. Oferuje swoje usługi zrozpaczonej przybranej matce zaginionej Danki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...