Polowanie na ćmy (6)

serial historyczny Polska 2023  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Yvette jest świadkiem śmierci Amelie. Szlimakowska, bojąc się o inne prostytutki, nie pozwala im wracać do domów. Marcel spotyka się ze Szczerbem. Ma przywieźć z portu ładunki wybuchowe.

Oglądaj w telewizji

Nd 25.02 0:55
TVP HDlogo

Opis

Akcja serialu koncentruje się wokół wydarzeń z 1905 roku. Na tle rewolucji rozgrywają się romanse, towarzyskie intrygi oraz afery kryminalne. Bohaterkami tej opowieści są przede wszystkim kobiety, które pragną zmienić swoje życie. Scenariusz powstał na podstawie powieści Wacława Holewińskiego "Pogrom 1905".

W tym odcinku

Yvette jest świadkiem śmierci swojej przyjaciółki Amelie w zamieszkach. Szlimakowska, bojąc się o inne prostytutki, nie pozwala im wracać do domów. Marcel spotyka się ze Szczerbem. Ma przywieźć z portu ładunki wybuchowe. Nie przyznaje się, że najpierw chce zająć się transportem dziewczyn od Czarnego. W drodze wozy z kobietami zostają zaatakowane przez linczowników. Wracająca przez miasto Yvette widzi, jak tłum napada już nie tylko na domy uciech, ale i na sklepy czy apteki. Pod domem publicznym Szlimakowskiej zjawia się ciężko ranna Wera Czajka, siostra Luby. Ta wyznaje swojej stręczycielce i Yvette, że donosiła Grunowi. Opowiada też wszystko, co wie o jego nielegalnej działalności. Szlimakowska postanawia zemścić się na oficerze, również za pokrzyżowanie jej własnych planów.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...