Polowanie na ćmy (2)

serial historyczny Polska 2023  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Yvette (Sonia Mietielica) rozpoczyna pracę w domu publicznym. Obiecuje Szczerbowi przynosić informacje uzyskane od rosyjskich oficerów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu koncentruje się wokół wydarzeń z 1905 roku. Na tle rewolucji rozgrywają się romanse, towarzyskie intrygi oraz afery kryminalne. Bohaterkami tej opowieści są przede wszystkim kobiety, które pragną zmienić swoje życie. Scenariusz powstał na podstawie powieści Wacława Holewińskiego "Pogrom 1905".

W tym odcinku

Yvette rozpoczyna pracę w domu publicznym. Wierzy, że zarobi pieniądze, które pozwolą jej odnaleźć Józefa. Przyznaje się Szczerbowi, czym się zajmuje i że obsługuje przede wszystkim Rosjan. W zamian za mieszkanie obiecuje przynosić informacje uzyskane od oficerów. Szlimakowska planuje niebawem wyjechać z Warszawy do Biarritz, jednak przeszkadzają jej w tym ludzie Gruna. Jurin zabiera żonę na kwestę do Domu Rosyjskiego. Chce się pokazać, licząc, że dzięki temu szybciej dostanie awans. Na balu Nastazja bardzo ciężko znosi przytyki innych kobiet i aluzje do skandalu obyczajowego, który był jej udziałem. Szef ochrany, Markgrafski, wzywa do siebie Gruna na rozmowę. Widząc antyrosyjskie nastroje w Warszawie, zamierza odciągnąć uwagę tłumu od carskiej władzy. Grun ma znaleźć Polakom nowego wroga.

Występują

Twórcy

Ładuję...