Polowanie na ćmy (4)

serial historyczny Polska 2023  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Jakub bez skutku prosi Szczerba o wsparcie w szukaniu siostry. Yvette stara się go ostrzec przed Grunem. Okazuje się, że jedna z prostytutek donosi o tym, co dzieje się w przybytku Szlimakowskiej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu koncentruje się wokół wydarzeń z 1905 roku. Na tle rewolucji rozgrywają się romanse, towarzyskie intrygi oraz afery kryminalne. Bohaterkami tej opowieści są przede wszystkim kobiety, które pragną zmienić swoje życie. Scenariusz powstał na podstawie powieści Wacława Holewińskiego "Pogrom 1905".

W tym odcinku

Jakub, brat Hany, bez skutku prosi Szczerba o wsparcie w szukaniu siostry. Yvette stara się go ostrzec przed Grunem. Okazuje się, że jedna z prostytutek, Luba Czajka, donosi carskiemu oficerowi o tym, co dzieje się w domu publicznym Szlimakowskiej. Dzięki temu Rosjanin może szantażować stręczycielkę i wymuszać od niej haracze. Grun zabiera swoją informatorkę do meliny Czarnego. Chce pokazać, co się stanie z jej siostrą, jeśli nie będzie kontynuowała z nim współpracy. Na miejscu Luba słyszy wołanie Hany. Grun dalej knuje swoją intrygę. Ostrzega alfonsów przed rodziną Hany, jej porywczym bratem socjalistą. Jurina odkrywa, że Szlimakowska nie spotyka się z nią bezinteresownie. Mimo to docenia tę znajomość. Jednocześnie zastanawia się, kim naprawdę jest jej nowa znajoma. Na raucie w Rosyjskim Domu dowiaduje się szczegółów od pań z towarzystwa.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...