Polowanie na ćmy (5)

serial historyczny Polska 2023  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

W Warszawie dochodzi do zamieszek. Policja ma rozkaz nie interweniować. Yvette wyprowadza się od Szczerba. Dowiaduje się, że mąż Hany przebywa w szpitalu, a dziewczyna jest przetrzymywana u Czarnego.

Oglądaj w telewizji

Pt 8.12 3:15
TVP Serialelogo

Opis

Akcja serialu koncentruje się wokół wydarzeń z 1905 roku. Na tle rewolucji rozgrywają się romanse, towarzyskie intrygi oraz afery kryminalne. Bohaterkami tej opowieści są przede wszystkim kobiety, które pragną zmienić swoje życie. Scenariusz powstał na podstawie powieści Wacława Holewińskiego "Pogrom 1905".

W tym odcinku

Margrafski uważa, że Grun powinien jak najszybciej doprowadzić do prawdziwego chaosu w Warszawie. Przywołany do porządku oficer opłaca podżegaczy, by prowokowali tłumy, a także dziennikarzy, by rozsiewali fałszywe informacje. W mieście dochodzi do zamieszek. Policja, w tym Jurin, ma rozkaz nie interweniować. Yvette wyprowadza się od Szczerba do jednej ze swoich koleżanek z domu publicznego, Amelie. Niebawem dowiaduje się, że mąż Hany ocalał i jest w szpitalu. Sama dziewczyna zaś jest przetrzymywana w melinie Czarnego. Yvette odnajduje Heszla, by powiedzieć mu, że Hana żyje. W tym samym momencie do szpitala zostają przywiezione ranne prostytutki. Marcel planuje uwolnić Hanę, kiedy dziewczyny od Czarnego będą transportowane na dworzec. Więź między Juriną i Szlimakowską się zacieśnia. Rosjanka zamierza pomóc koleżance sprzedać kamienicę. Do Szlimakowskiej dociera informacja, że jej dawna pracownica, zwolniona z powodu kiły, próbowała się otruć. Stręczycielka początkowo to lekceważy, ale pod wpływem Juriny zmienia nastawienie. Postanawia odwiedzić dziewczynę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...