Polowanie na ćmy (3)

serial historyczny Polska 2023  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Yvette (Sonia Mietielica) idzie do mieszkania przyjaciela Marcela, Jakuba, aby przekazać mu informację o zagrożonych skrzynkach kontaktowych PPS.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu koncentruje się wokół wydarzeń z 1905 roku. Na tle rewolucji rozgrywają się romanse, towarzyskie intrygi oraz afery kryminalne. Bohaterkami tej opowieści są przede wszystkim kobiety, które pragną zmienić swoje życie. Scenariusz powstał na podstawie powieści Wacława Holewińskiego "Pogrom 1905".

W tym odcinku

Yvette na prośbę Szczerba idzie do mieszkania przyjaciela Marcela, Jakuba, aby przekazać mu informację o zagrożonych skrzynkach kontaktowych PPS. Spotyka się też z Haną, która wkrótce bierze ślub. Na ulicy przypadkiem słyszy rozmowę Gruna z żydowskim alfonsem Zismanem o wywożeniu kobiet do Argentyny. Niebawem Grun zjawia się w domu publicznym, by zastraszyć Yvette, którą widział na Nalewkach. Szlimakowska próbuje zaprzyjaźnić się z Juriną. Liczy, że pomoże ona jej w sprzedaży lokalu i wyjeździe do Biarritz. Dla Rosjanki spotkania z Franciszką to jakby wkroczenie do innego świata - modnych sukien, eleganckich lokali i spacerów w Łazienkach. Dzięki nowej przyjaciółce Jurina zmienia swoje przyzwyczajenia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...