Lombard. Życie pod zastaw 12 (604)

serial obyczajowy Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Rolnik Wacław Smyk pozyskuje opał z przydzielonego mu terenu leśnego. W pobliżu taki sam przydział dostaje Stefan Kłoda. Okazuje się, że ktoś wyciął dorodne drzewa z działki Smyka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.

W tym odcinku

Rolnik Wacław Smyk pozyskuje opał z przydzielonego mu terenu leśnego. W pobliżu taki sam przydział dostaje Stefan Kłoda. Okazuje się, że ktoś wyciął dorodne drzewa z działki Smyka. Rolnik podejrzewa, że stoi za tym Kłoda. Zastawia na niego zasadzkę - instaluje na swoim terenie kupioną w lombardzie fotopułapkę. Urządzenie rejestruje coś innego... Julka informuje Mariusza, że Olga ma nowego partnera. Mężczyzna postanawia ustalić, kim jest nieznajomy. Wraz z Andżeliką postanawiają zaprosić Olgę i Jurija na kolację. Była żona jako pierwsza jednak proponuje spotkanie Mariuszowi i Andżeli. Klientka podczas wizyty w lombardzie widzi mysz i wpada w popłoch. Mariusz wynosi ją na rękach na dwór. Mania wpada na pomysł, jak pozbyć się małego intruza.

Występują

Twórcy

Ładuję...