Lombard. Życie pod zastaw 12 (606)

serial obyczajowy Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Ewelina kontroluje każdy aspekt życia swojego 19-letniego syna, Mieszka. Zabroniła mu używania łyżew, które kupiła jego dziewczyna. Chłopak lekceważy zakaz. Ulega wypadkowi na lodowisku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.

W tym odcinku

Po śmierci męża Ewelina kontroluje każdy aspekt życia swojego dziewiętnastoletniego syna, Mieszka. Rok temu chłopak nie mógł przez nią iść na studniówkę. Gdy jego dziewczyna kupiła mu w lombardzie łyżwy, matka zabroniła Mieszkowi ich używać. Dziewiętnastolatek lekceważy zakaz matki. Na lodowisku przydarza się mu mały wypadek. Pół-Irlandczyk przynosi do lombardu fotel bujany. Klientka, która go nabywa, dochodzi do wniosku, że mebel jest nawiedzony. Depek ostrzega Jacę. Uprzedza go, że spotkał na mieście Lilkę.

Występują

Twórcy

Ładuję...