Lombard. Życie pod zastaw 12 (608)

serial obyczajowy Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Ojciec nastoletnich Toniego i Dzidasa znęca się nad rodziną. Synowie w ramach nauczki chcą wywieźć go w klatce do lasu. Potrzebują pieniędzy na pożyczenie busa. Próbują sprzedać w lombardzie traktor.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.

W tym odcinku

Ojciec nastoletnich Toniego i Dzidasa jest uzależniony od alkoholu i znęca się nad członkami rodziny. Pewnego dnia chłopcy postanawiają dać mu nauczkę. Więżą go w klatce i chcą wywieźć do lasu. Matka uważa, że przesadzają. Toni i Dzidas muszą zdobyć pieniądze, by kolega pożyczył im busa, więc próbują sprzedać w lombardzie traktor. Zainteresowany transakcją Kazimierz odwiedza gospodarstwo. Wygadany dwunastolatek zamierza sprzedać urządzenie do obróbki ziemniaków. Niestety, jest niepełnoletni. Roman rozmawia z Kazimierzem o swoim pomyśle, by zacząć dorabiać w firmie kurierskiej.

Występują

Twórcy

Ładuję...