Wojenne dziewczyny 5 (59)

serial historyczny Polska 2022  od 12 lat

W skrócie

Bronka przekazuje Sońce i Ewie informację o tym, gdzie Kielan może trzymać pieniądze. Odrowąż zauważa, jak Zyga i Kostek pakują skrzynie z granatami. Składa im propozycję nie do odrzucenia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja sezonu 5. rozgrywa się wiosną i latem 1943 roku. Armia niemiecka zaczyna ponosić klęski. Na okupowanych terenach wzmaga się terror. Polskie konspiratorki podejmują się kolejnych akcji dywersyjnych. Przeżywają także zawirowania w życiu osobistym. Z Anglii zostaje przerzucona cichociemna o pseudonimie kapitan Joe.

W tym odcinku

Bronka, która dowiedziała się, gdzie Maniek Kielan może trzymać pieniądze, przekazuje tę informację Sońce i Ewie. Wybucha nowy konflikt między bokserem a jego ukochaną. Ewa nie chce puścić Sońki samego, więc Bronka decyduje się mu towarzyszyć. Ostatecznie cała trójka wyrusza na Powiśle w celu odzyskania gotówki. Konspiratorzy nie wiedzą, że podąża za nimi Magda. Tymczasem Schneider stawia Odrowążowi ultimatum. Jerzy ma teraz dwa dni na zdobycie pieniędzy. Niebawem Odrowąż zauważa, jak Zyga i Kostek pakują skrzynie z granatami na ciężarówkę. Składa im propozycję nie do odrzucenia. Lund jest wściekły na Wirtza i Meiera za pomyłkę przy odbiorze kliszy nagrania z eksperymentów. Meier pomimo możliwości wyjazdu z Warszawy postanawia zostać w tajnej placówce.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...