Wojenne dziewczyny 5 (56)

serial historyczny Polska 2022  od 12 lat

W skrócie

Cichociemna z Londynu, Magda, ujawnia cel swojej misji. Musi zebrać informacje o tajnej bazie wojskowej pod Warszawą. Dowództwo przydziela jej ludzi, którzy mają pomóc w obserwacji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja sezonu 5. rozgrywa się wiosną i latem 1943 roku. Armia niemiecka zaczyna ponosić klęski. Na okupowanych terenach wzmaga się terror. Polskie konspiratorki podejmują się kolejnych akcji dywersyjnych. Przeżywają także zawirowania w życiu osobistym. Z Anglii zostaje przerzucona cichociemna o pseudonimie kapitan Joe.

W tym odcinku

Cichociemna z Londynu, Magda, ujawnia cel swojej misji. Musi zebrać informacje o tajnej, niemieckiej bazie wojskowej pod Warszawą. Dowództwo przydziela jej ludzi, którzy mają pomóc w obserwacji. Okazuje się, że hitlerowcy przewożą do ośrodka sowieckich jeńców. Jeden z nich próbuje uciec i na oczach dziewczyn zostaje zastrzelony. Ewa ma pretensje do Magdy, że na to pozwoliła. Nie darzy nowej koleżanki sympatią, odkąd zauważyła, że między nią a Witkiem zaiskrzyło. Odrowąż często odwiedza mieszkańców Złoczewic. Adoruje Nitkę, a przy okazji stara się namówić rodzinę na świetny interes. Jego ciągłe wizyty utrudniają ukrywanie Chaima i jego bliskich oraz produkcję broni.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...