Wojenne dziewczyny 5 (53)

serial historyczny Polska 2022  od 12 lat

W skrócie

Konspiratorki słuchają oficjalnego komunikatu nadawanego przez szczekaczkę. Proponują dowództwu, że przeprowadzą akcję dywersyjną i wyemitują relację z prawdziwej sytuacji na frontach.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja sezonu 5. rozgrywa się wiosną i latem 1943 roku. Armia niemiecka zaczyna ponosić klęski. Na okupowanych terenach wzmaga się terror. Polskie konspiratorki podejmują się kolejnych akcji dywersyjnych. Przeżywają także zawirowania w życiu osobistym. Z Anglii zostaje przerzucona cichociemna o pseudonimie kapitan Joe.

W tym odcinku

Dwór w Złoczewicach zostaje przekształcony w szpital dla rannych niemieckich oficerów. Mayer ma nakręcić propagandowy film o pierwszym pacjencie, ciężko rannym lotniku. Jako bohater musi on być leczony w dobrych warunkach. Jego obecność sprawia, że ukrywanie rodziny Chaima i produkcja granatów dla ruchu oporu stają się niebezpieczne. W Warszawie dziewczyny słuchają kolejnego oficjalnego komunikatu nadawanego przez szczekaczkę. Proponują dowództwu, że przeprowadzą akcję dywersyjną i nadadzą swój komunikat o prawdziwej sytuacji na frontach. Wszystko przebiega po ich myśli i przechodnie mogą usłyszeć odezwę Państwa Podziemnego oraz "Mazurka Dąbrowskiego".

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...