Wojenne dziewczyny 5 (57)

serial historyczny Polska 2022  od 12 lat

W skrócie

Partyzanci potrzebują pieniędzy na produkcję stenów. By zdobyć pieniądze, planują napad na furgon pocztowy przewożący gotówkę. Ewa ma uwieść jednego z pracowników poczty, co budzi zazdrość Sońki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja sezonu 5. rozgrywa się wiosną i latem 1943 roku. Armia niemiecka zaczyna ponosić klęski. Na okupowanych terenach wzmaga się terror. Polskie konspiratorki podejmują się kolejnych akcji dywersyjnych. Przeżywają także zawirowania w życiu osobistym. Z Anglii zostaje przerzucona cichociemna o pseudonimie kapitan Joe.

W tym odcinku

Partyzanci potrzebują pieniędzy na produkcję stenów. Aby je zdobyć, planują napad na furgon pocztowy przewożący gotówkę. Ewa ma zbałamucić jednego z pracowników poczty, co wzbudza zazdrość Sońki. Konspiratorom udaje się zdobyć potrzebne informacje. Dzięki temu akcję można przeprowadzić natychmiast, lecz dowództwo nakazuje czekać. Sońka wbrew zwierzchnikom postanawia działać. W tym celu odświeża stare znajomości. Tymczasem Odrowąż chce wynająć od matki Nitki część pomieszczeń w pałacu, by produkować tam konserwy rybne. Meier przebywa w tajnej placówce badawczej doktora Lunda. Magda i Witek, którzy prowadzą obserwacje w pobliżu, starają się jak najlepiej rozpoznać teren. Ich podejrzenia wzbudza dziwna ciężarówka dostawcza, która wyjeżdża z ośrodka. Decydują się ją śledzić.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...