Wojenne dziewczyny 5 (54)

serial historyczny Polska 2022  od 12 lat

W skrócie

Ewa, Nitka, Andrzej i Zyga mają przejąć cichociemnego z Anglii. Akcja odbywa się we mgle, skoczek zaczepia spadochronem o drzewa i zostaje ranny. Chaim prosi Marysię, by dostarczyła do getta granaty.

Oglądaj w telewizji

Pon 10.06 18:30
TVP Historialogo

Opis

Akcja sezonu 5. rozgrywa się wiosną i latem 1943 roku. Armia niemiecka zaczyna ponosić klęski. Na okupowanych terenach wzmaga się terror. Polskie konspiratorki podejmują się kolejnych akcji dywersyjnych. Przeżywają także zawirowania w życiu osobistym. Z Anglii zostaje przerzucona cichociemna o pseudonimie kapitan Joe.

W tym odcinku

Ewa, Nitka, Andrzej i Zyga mają przejąć cichociemnego z Anglii. Akcja odbywa się w gęstej mgle, skoczek zaczepia spadochronem o drzewa i zostaje ciężko ranny. Konspiratorzy przewożą żołnierza, którym okazuje się kobieta, do Złoczewic. Niemiecki lekarz ratuje jej życie. Nitka rozmawia z leczonym tutaj lotnikiem Luftwaffe. Rekonwalescent, który zdaje sobie sprawę, że już nigdy nie będzie sprawny, opowiada o nalotach na ludność cywilną. Dziewczyna jest wstrząśnięta. Rankiem medyk i Meier znajdują pilota martwego. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Niemieckie władze rezygnują z prowadzenia w Złoczewicach szpitala wojskowego. Chaim prosi Marysię, by dostarczyła do getta skonstruowane przez niego granaty. Zadania podejmuje się Andrzej, który już kilkakrotnie wchodził tam jako lekarz. Niestety, tuż po przekroczeniu bramy dr Janowski zostaje zastrzelony.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...