Lombard. Życie pod zastaw 11 (577)

serial obyczajowy Polska 2022  od 12 lat

W skrócie

Jan Mączyński prowadzi rodzinną piekarnię. Z powodu wzrostu cen stracił klientów. By kontynuować działalność, musi spłacić długi. W lombardzie spotyka byłego kontrahenta, który oferuje pomoc.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Klienci lombardu jak zawsze wprowadzają do firmy Kazimierza (Zbigniew Buczkowski) i Beaty (Małgorzata Szeptycka) Barskich sporo nowej energii. Ich historie nierzadko są zabawne, romantyczne czy wzruszające, ale zdarzają się także dramatyczne sytuacje. W życiu prywatnym właścicieli lombardu także dużo się dzieje. Przyglądają się zawirowaniom w relacji swojej córki, Marty (Agata Szafrańska), i Lolka (Jerzy Górski). Benia (Rita Weinar), jak zawsze pełna entuzjazmu, wraca do pracy. Roman (Marcin Borchardt) ma na ten temat swoje zdanie. Andżela (Dominika Skoczylas) i Mariusz (Michał Chorosinski) poznają uroki rodzicielstwa. W życiu Patrycji (Paulina Jeżewska) znów zamiesza Adam (Arkadiusz Tańcula), a zaprzyjaźniony z Kazimierzem policjant i zarazem mąż Beni, Beton (Dominik Dąbrowski), jak zawsze będzie miał ręce pełne roboty.

W tym odcinku

Jan Mączyński prowadzi piekarnię, która jest w jego rodzinie od wielu pokoleń. Z powodu wzrostu cen stracił klientów. Ludzie zaczęli szukać tańszego pieczywa w supermarketach. By kontynuować działalność, Mączyński musi zrobić zaległe opłaty m.in. za gaz. Zastawia rodzinną porcelanę. W lombardzie spotyka byłego kontrahenta, Pawła Hulisza, który oferuje swoją pomoc. Paprot się żeni, musi kupić obrączki. Do lombardu przychodzi z nim po biżuterię Ziutek, który ma być świadkiem. Panowie nie chcą zdradzić, kim jest panna młoda. Nazajutrz obaj zjawiają się w firmie ponownie - chcą zwrócić obrączki. Sylwia proponuje Lolkowi kontrowersyjną zabawę. Beata martwi się o Krystynę, staruszkę z demencją, która kiedyś nie mogła samodzielnie trafić do domu.

Występują

Twórcy

Ładuję...