Kuchenne rewolucje (2/15)

program rozrywkowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Jankach restaurację Ajax od lat prowadzi Marcin. Lokal przejął od swoich rodziców. Intres pod jego skrzydłami nadal świetnie funkcjonował. Pandemia stała się przyczyną poważnych kłopotów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Emitowany od jedenastu lat program wciąż wzbudza emocje u widzów. Trudno znaleźć na mapie Polski miejsce, do którego dotąd nie zawitała Magda Gessler. W nowym sezonie odwiedzi m.in. Zamość, Jawor, Golub-Dobrzyń i Inowrocław. Będzie tam zmieniać wygląd oraz menu lokalu, którego właściciele wezwali ją na pomoc, a także myślenie ludzi na temat ich gastronomicznego biznesu. W czasie pandemii to zadanie wydaje się podwójnie trudne, jednak dla kulinarnej ekspertki nie ma rzeczy niemożliwych.

We wsi Janki - położonej na południe od Warszawy i znanej kierowcom, którzy pokonują trasę ze stolicy do Krakowa - rodzinną restaurację Ajax od lat prowadzi Marcin. To lokal o bardzo długiej tradycji. W czasach PRL-u, kiedy prowadzili go rodzice mężczyzny, funkcjonował jako przydrożny bar ze smacznym, polskim jedzeniem. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem, świetnie prosperował i właśnie wtedy przejął go obecny właściciel. Z pomocą bliskich wybudował hotel, a następnie przeniósł do niego biznes. Osoby mieszkające w okolicy urządzały tam wesela czy rodzinne uroczystości. Goście chętnie przychodzili na dziczyznę. Marcin, zapalony myśliwy, zadbał o mięso z dzika lub jelenia. Niestety, dobra passa skończyła się wraz z nadejściem pandemii. Hotel i gastronomia musiały zostać zamknięte z dnia na dzień. Pojawiły się zaległe rachunki oraz rosnące długi, a niebawem nawet groźba bankructwa. W tej dramatycznej sytuacji właściciel poprosił o pomoc Magdę Gessler.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...