Nasz nowy dom (265)

reality show Polska 2022  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

W miejscowości Lędyczek mieszkają pani Aneta i pan Bartek. Ich synek Wiktor jest dzieckiem z niepełnosprawnością. Młodzi ludzie kupili pół starego domu. Nie stać ich jednak na remont.

Oglądaj w telewizji

Pon 4.03 16:50
Super Polsatlogo

Opis

W tym sezonie Katarzyna Dowbor i jej ekipa odwiedzi 12 kolejnych rodzin, które zmagają się z poważnymi problemami życiowymi i nie stać ich na to, by poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Budowlańcy pojawią się w Radomiu, na Podlasiu, na Śląsku i Zamojszczyźnie. W tym sezonie z remontami zmierzą się: Martyna Kupczyk, Marta Kołdej, Maciej Pertkiewicz i Wojciech Strzelczyk oraz kierownicy budowy: Artur Witkowski, Wiesław Nowobilski i Przemysław Oślak.

W miejscowości Lędyczek mieszkają pani Aneta i pan Bartek. Para poznała się przez Internet, a następnie połączyła ich miłość. Niedługo po ślubie maił urodzić się ich ukochany synek Wiktor, jednak akcja porodowa nastąpiła zbyt wcześnie. Komplikacje okołoporodowe oraz wylew krwi do mózgu sprawiły, że chłopiec jest dzieckiem z niepełnosprawnością. Nie siedzi, nie mówi, prawdopodobnie także nie widzi. Młodzi ludzie nie poddają się jednak i wszystkie zarobione pieniądze oraz każdą możliwą chwilę poświęcają na ćwiczenia, rehabilitację i walkę o zdrowie Wiktora. Pan Bartek zajmuje się chłopcem w domu, a pani Aneta zarabia na utrzymanie całej trójki. Dzięki pomocy rodziców kupili pół starego, wymagającego remontu domu, ale brak funduszy uniemożliwił im dostosowanie go do potrzeb dziecka. Rodzina wynajmuje więc mieszkanie, co stanowi dodatkowe obciążenie finansowe. Niestety w ich domu brakuje łazienki i toalety, kuchni, a nawet odpowiedniego ogrzewania. Także dach wymaga jak najszybszej wymiany. Projektem nowej wersji budynku zajmie się Maciek Pertkiewicz, a zespół Przemka Oślaka wprowadzi jego wizję w życia.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...