Kuchenne rewolucje: Kudowa-Zdrój - Szmaragdowa/Ghvino i Śpiew (2/13)

program rozrywkowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pani Maria otworzyła restaurację Szmaragdową w centrum Kudowy-Zdroju. Oferowała dania kuchni gruzińskiej. Jej lokal podupada i sytuacja finansowa się pogarsza. Jedyną nadzieją jest Magda Gessler.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Magda Gessler, najbardziej znana polska restauratorka, znów podejmuje próbę ocalenia lokali gastronomicznych, które straciły swój blask. Widzowie przekonają się, jakie miejscowości odwiedzi tym razem, kto weźmie sobie do serca rady ekspertki, a kto je odrzuci, ponieważ będzie wiedział lepiej. Pierwsi z wymienionych mogą liczyć na nowy, pełen sukcesów rozdział w życiu.

Kudowa Zdrój to słynne uzdrowisko, w którym na stałe mieszka dziesięć tysięcy mieszkańców, ale w sezonie bywa tam znacznie więcej kuracjuszy i turystów. Popyt wykorzystuje sporo restauratorów, a wśród nich pani Maria. Kobieta otworzyła swoją Szmaragdową w centrum miejscowości. Zaprasza gości na kuchnię gruzińską. Niestety, ani sama właścicielka, ani żadna osoba z jej ukraińskiego personelu nigdy nie byli w Gruzji. Poszukują więc kaukaskich smaków w internecie, co wpływa na smak potraw. Pani Maria dysponuje jednak pewnym atutem - to 49-letni Piotr, zwany też Eltonem, ze względu na swoje muzyczne występy, umilające nielicznym klientom wizyty w lokalu. Problem w tym, że nie działają one na kubki smakowe. Dlatego Szmaragdowa podupada coraz bardziej, a sytuacja finansowa pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Jedyną nadzieją pozostaje Magda Gessler.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...