Teleman

Rolnicy. Podlasie (38)

serial dokumentalny Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Gienek, Jarek i Andrzej z Plutycz potrzebują elementów do przebudowy obory. Jadą po nie wraz z Bogdanem na złomowisko. Michał gubi obrączkę podczas zbierania dyń. Natalia ma pomysł, jak ją znaleźć.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna seria programu poświęconego życiu i pracy współczesnego rolnika. Bohaterowie pierwszego sezonu, Gienek i Andrzej z Plutycz, Tomek i Monika z Pokaniewa, Emilka z Laszek, Michał i Natalia z Haciek oraz nowi uczestnicy przygotowują plan na kolejny rok walki o lepszą hodowlę i plony. Emilia, której kozy dają pyszne mleko, rozważa założenie serowni. Tomek i Monika chcą profesjonalnie przeprowadzić aukcję krów i w ramach przygotowań tworzą stronę internetową. Problem w tym, że zostaje ona odwołana przez koronawirusa. Gienek i Andrzej mechanizują gospodarkę i wchodzą w posiadanie agregatu talerzowego. Gienio ma mały problem, ponieważ ktoś pokusił się na jego starą lodówkę, która służyła mu i za stół, i za ławkę. Andrzej snuje marzenia o wizycie u Emilki, bo wszystkim przypadła do gustu młoda sołtys z Laszek. W Haćkach Michał i jego ojciec skarżą się na bezśnieżną zimę i obawiają się suszy. Rolników z Podlasia czeka rok pełen wyzwań.

W tym odcinku

Gienek, Jarek i Andrzej z Plutycz mają wiele zadań do wykonania. Potrzebują elementów do przebudowy obory, jadą więc po nie wraz z Bogdanem na złomowisko. Rolnicy muszą przetransportować ciężkie części do rodzinnej miejscowości, a następnie opracować plan przebudowy. Michał i Olek z Haciek pracują na polu. Zbierając dynie, pierwszy z rolników gubi obrączkę. Z prośbą o pomoc w poszukiwaniu zwraca się do Natalii, która wpada na pomysł użycia wykrywacza metalu. W Kundziczach Maciek próbuje usunąć awarię w starym traktorze.

Zobacz także

Ładuję...