Rolnicy. Podlasie (28)

serial dokumentalny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

W Ciemnoszyjach Justyna wraz z pomocnikami przeprowadza stado jałówek na inne pastwisko. Musi przemyśleć sprawę budowy nowoczesnej obory. Natalia wraz z krewniaczkami Michała piecze ciasto.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W kolejnym sezonie serialu dokumentaliści wracają na Podlasie, żeby zobaczyć, jak toczy się życie Emilki z Laszek, Tomka z Pokaniewa, Maćka z Kundzicz, Natalii i Michała z Haciek oraz Gienia i Andrzeja. Zaprezentują również nowych bohaterów serii. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. W gospodarstwach rodzą się młode, które wymagają opieki, także weterynaryjnej. Gospodarze realizują różne pomysły, niekiedy brawurowe, czasem decydują się na ryzykowne inwestycje. Wiele planów może zostać zniweczonych przez niekorzystne warunki pogodowe.

W tym odcinku

W Ciemnoszyjach Justyna wraz z pomocnikami przeprowadza stado jałówek na inne pastwisko. Nie jest to łatwe zadanie. Na ułożenie w stodole czekają też bele świeżego siana. Rolniczka wraz z Łukaszem musi przemyśleć sprawę budowy nowoczesnej obory. W Haćkach Michał i Olek ogradzają nowe pastwisko i zakładają elektrycznego pastucha, aby zapobiec ucieczkom zwierząt. Natalia wraz z krewniaczkami Michała piecze ciasto. W zamian za płyn do oprysku kartofli Walek tworzy z metalu litery A i G, które mają służyć jako ozdoby w gospodarstwie Gienka.

Zobacz także

Ładuję...