Rolnicy. Podlasie (29)

serial dokumentalny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

W Plutyczach Gienek i Jastrząb wstają bardzo wcześnie i wyprowadzają krowy na pastwisko. Monika i jej koleżanki pieką ciasto. W Bronowie weterynarz upewnia się, czy klacze są zaźrebione.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W kolejnym sezonie serialu dokumentaliści wracają na Podlasie, żeby zobaczyć, jak toczy się życie Emilki z Laszek, Tomka z Pokaniewa, Maćka z Kundzicz, Natalii i Michała z Haciek oraz Gienia i Andrzeja. Zaprezentują również nowych bohaterów serii. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. W gospodarstwach rodzą się młode, które wymagają opieki, także weterynaryjnej. Gospodarze realizują różne pomysły, niekiedy brawurowe, czasem decydują się na ryzykowne inwestycje. Wiele planów może zostać zniweczonych przez niekorzystne warunki pogodowe.

W tym odcinku

W Plutyczach Gienek i Jastrząb wstają bardzo wcześnie i wyprowadzają krowy na pastwisko. Następnie muszą nakarmić stada. Pierwszy z gospodarzy zdradza, że dla niego wstawanie o świcie to chleb powszedni. Następnie z Andrzejem udają się na pastwisko, aby zaprowadzić krowy do wodopoju. Jedna z nich ucieka. Andrzej wyrusza na poszukiwania. Monika i jej koleżanki pieką ciasto. Podział ról w jej domu jest tradycyjny, ale Tomek ostatnio doznał kontuzji i teraz to ona musi zająć się cięższymi pracami. W Bronowie weterynarz upewnia się, czy klacze są zaźrebione. Rolnicy mają ręce pełne roboty, gdyż muszą przenieść silos i załadować go. Jarkowi dopisuje dobry humor. Agnieszka stwierdza, że stanowią udaną parę, chociaż czasami się kłócą.

Zobacz także

Ładuję...