Mały Zgon (5)

serial kryminalny Polska 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Stanisław, ubiegający się o stanowisko burmistrza Wielkiego Gniewu, poświęca całą energię kampanii wyborczej. Układa plan promocji, spotyka się z ważnymi mieszkańcami. Organizuje też otwarcie orlika.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Podczas pobytu na Mazurach rodzina Marka (Piotr Grabowski), objętego programem ochrony świadków, otrzymuje pogróżki. Wkrótce mężczyzna wykrada się z domu w środku nocy. W tym samym czasie Ryszard (Piotr Grabowski), dyrektor więzienia, bierze udział w nielegalnej grze pokera. Zaciąga ogromny dług u gangstera i musi salwować się ucieczką. Szalony splot okoliczności sprawia, że mężczyźni zamieniają się miejscami. Niewielkie miasteczko Mały Zgon zmierzy się z korupcją w szeregach policji, gangsterskimi porachunkami i działaniem narkotykowych karteli. Za pierwszy szkic fabularny odpowiada Łukasz Żukowski. Reżyser Juliusz Machulski oświadczył, że od dawna chciał stworzyć serial, który byłby rodzimym odpowiednikiem takich kryminalnych dzieł jak "Fargo" czy "Breaking Bad".

W tym odcinku

Stanisław, ubiegający się o stanowisko burmistrza Wielkiego Gniewu, poświęca całą energię kampanii wyborczej. Układa plan promocji, spotyka się z ważnymi mieszkańcami. Organizuje też otwarcie orlika. Jego przemówienie zostaje brutalnie przerwane przybyciem Płoszaja i Marka. Udaje im się zrealizować plan dotyczący niewybuchu znajdującego się pod murawą boiska. Policja przesłuchuje Kajetana. Grożą mu poważne zarzuty, które mogą zupełnie zmienić życie jego i Poldka. Agenci są zmuszeni przejąć dochodzenie. Ryszard chętnie włącza się w życie społeczności Małego Zgonu. Gdy dowiaduje się o aresztowaniu Kajetana, natychmiast reaguje. Udaje mu się dzięki temu zdobyć zaufanie Carli. Na Mazury dociera Fin. Na złomowisku znajduje samochód, który miał wypadek pod Wielkim Gniewem. Ami i Stanisław także się tam zjawiają.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...