Mały Zgon (2)

serial kryminalny Polska 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Marek zostaje schwytany przez Domina i Patryka, którzy zabierają go do swojego szefa. Zastają tam też Płoszaja, komendanta lokalnej policji. Ryszard odzyskuje przytomność w szpitalu.

Oglądaj w telewizji

Czw 7.12 3:30
CANAL+ Serialelogo

Opis

Podczas pobytu na Mazurach rodzina Marka (Piotr Grabowski), objętego programem ochrony świadków, otrzymuje pogróżki. Wkrótce mężczyzna wykrada się z domu w środku nocy. W tym samym czasie Ryszard (Piotr Grabowski), dyrektor więzienia, bierze udział w nielegalnej grze pokera. Zaciąga ogromny dług u gangstera i musi salwować się ucieczką. Szalony splot okoliczności sprawia, że mężczyźni zamieniają się miejscami. Niewielkie miasteczko Mały Zgon zmierzy się z korupcją w szeregach policji, gangsterskimi porachunkami i działaniem narkotykowych karteli. Za pierwszy szkic fabularny odpowiada Łukasz Żukowski. Reżyser Juliusz Machulski oświadczył, że od dawna chciał stworzyć serial, który byłby rodzimym odpowiednikiem takich kryminalnych dzieł jak "Fargo" czy "Breaking Bad".

W tym odcinku

Marek zostaje schwytany przez Domina i Patryka, którzy zabierają go do swojego szefa. Zastają tam też Płoszaja, komendanta lokalnej policji. Ryszard odzyskuje przytomność w szpitalu i cieszy się z towarzystwa dzieci i atrakcyjnej żony. Agentka Anna jest podejrzliwa co do jego domniemanej amnezji, która uniemożliwia mu złożenie zeznań. Poddaje mężczyznę badaniu wariografem. Tymczasem Stanisław i Ami zamierzają znaleźć człowieka odpowiedzialnego za śmierć ich psa. Ruszają w podróż kamperem. Płoszaj przewozi Marka do aresztu w Wielkim Gniewie. Chce na miejscu odebrać dług Stefana, jednak Marek ma inne zamiary. Do więzienia przyjeżdża telewizja. Dziennikarka Judyta próbuje odkryć prawdę o podejrzanych zgonach poprzedników komendanta. Dopytuje też o wypadek ciężarówki będącej własnością międzynarodowego kartelu narkotykowego. Marek i Płoszaj postanawiają współpracować i odzyskać transportowany w niej ładunek. W nocy do szpitala dociera zabójca wynajęty przez Vatzlava. Zaczyna się strzelanina.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...