Mały Zgon (4)

serial kryminalny Polska 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Vatzlav, wściekły na porażkę w szpitalu, zwraca się o pomoc do przyjaciela ze Skandynawii. Ryszard wraz z rodziną jedzie do domku w Małym Zgonie i podejmuje pracę w smażalni ryb Flipper.

Oglądaj w telewizji

Pt 8.12 3:40
CANAL+ Serialelogo
Pon 11.12 3:40
CANAL+ Serialelogo

Opis

Podczas pobytu na Mazurach rodzina Marka (Piotr Grabowski), objętego programem ochrony świadków, otrzymuje pogróżki. Wkrótce mężczyzna wykrada się z domu w środku nocy. W tym samym czasie Ryszard (Piotr Grabowski), dyrektor więzienia, bierze udział w nielegalnej grze pokera. Zaciąga ogromny dług u gangstera i musi salwować się ucieczką. Szalony splot okoliczności sprawia, że mężczyźni zamieniają się miejscami. Niewielkie miasteczko Mały Zgon zmierzy się z korupcją w szeregach policji, gangsterskimi porachunkami i działaniem narkotykowych karteli. Za pierwszy szkic fabularny odpowiada Łukasz Żukowski. Reżyser Juliusz Machulski oświadczył, że od dawna chciał stworzyć serial, który byłby rodzimym odpowiednikiem takich kryminalnych dzieł jak "Fargo" czy "Breaking Bad".

W tym odcinku

Vatzlav, wściekły na porażkę w szpitalu, zwraca się o pomoc do przyjaciela ze Skandynawii. Ryszard wraz z rodziną jedzie do domku w Małym Zgonie i podejmuje pracę w smażalni ryb Flipper. Wkrótce pojawia się pokusa pokerowej rozgrywki. Emilka nie może pozbyć się podejrzeń, wskutek czego dochodzi do zatrzymania Kajetana. Marek zagląda do miejscowej elektrociepłowni. Komendant Płoszaj przekonuje się do planu i zaczyna czuć ekscytację. Próba zamknięcia orlika spotyka się z ogromną krytyką. Wspólnicy są zmuszeni wymyślić nową taktykę. Stanisław i Ami postanawiają zinfiltrować szpital. Dochodzi do dekonspiracji, która kończy się zatrzymaniem mężczyzny. W trakcie przesłuchania korzysta z dawnych umiejętności. Marek przejmuje władzę w areszcie. W realizacji planu pomagają mu więźniarki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...