Mały Zgon (1)

serial kryminalny Polska 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Marek, Carla oraz ich dzieci Kajetan i Emilka otrzymują groźby śmierci. Ochraniający ich agenci są bezradni. W tym samym czasie w niedalekim warmińskim miasteczku ma miejsce nielegalna gra w pokera...

Oglądaj w telewizji

Czw 7.12 2:30
CANAL+ Serialelogo

Opis

Podczas pobytu na Mazurach rodzina Marka (Piotr Grabowski), objętego programem ochrony świadków, otrzymuje pogróżki. Wkrótce mężczyzna wykrada się z domu w środku nocy. W tym samym czasie Ryszard (Piotr Grabowski), dyrektor więzienia, bierze udział w nielegalnej grze pokera. Zaciąga ogromny dług u gangstera i musi salwować się ucieczką. Szalony splot okoliczności sprawia, że mężczyźni zamieniają się miejscami. Niewielkie miasteczko Mały Zgon zmierzy się z korupcją w szeregach policji, gangsterskimi porachunkami i działaniem narkotykowych karteli. Za pierwszy szkic fabularny odpowiada Łukasz Żukowski. Reżyser Juliusz Machulski oświadczył, że od dawna chciał stworzyć serial, który byłby rodzimym odpowiednikiem takich kryminalnych dzieł jak "Fargo" czy "Breaking Bad".

W tym odcinku

Marek razem z żoną Carlą oraz dziećmi Kajetanem i Emilką, liczyli, że w małej mazurskiej miejscowości odnajdą spokój. Pragnęli odciąć się od dawnego życia i odpocząć, jednak ich nadzieje spełzają na niczym. Każdy z członków rodziny otrzymuje groźby śmierci. Ochraniający ich agenci są bezradni. Pewnej nocy Marek wymyka się z domu. W tym samym czasie w niedalekim warmińskim miasteczku ma miejsce nielegalna gra w pokera. Stawka sięga milionów. Dyrektor więzienia Ryszard nie waha się zaryzykować, jednak przegrywa. Zaciąga dług u Stefana, miejscowego gangstera. O poranku jego ludzie, Patryk i Domino, żądają spłaty zobowiązania. Ryszard ratuje się ucieczką. Tymczasem Stanisław wybiera się z wnuczką Ami i jej psem Zochą na polowanie. Zwierzę chwyta trop i wybiega na drogę prosto pod samochód, którym jadą dwaj uciekinierzy. Ten incydent wszystko zmienia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...