Mały Zgon (3)

serial kryminalny Polska 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Marek zjawia się w posiadłości Vatzlava. Z okazji urodzin przygotował prezent dla jego syna. Konwój ciężarówek z drogocennym towarem rozpoczyna drogę. W przerzucie ładunku ma uczestniczyć syn szefa.

Oglądaj w telewizji

Pt 8.12 2:30
CANAL+ Serialelogo
Pon 11.12 2:30
CANAL+ Serialelogo

Opis

Podczas pobytu na Mazurach rodzina Marka (Piotr Grabowski), objętego programem ochrony świadków, otrzymuje pogróżki. Wkrótce mężczyzna wykrada się z domu w środku nocy. W tym samym czasie Ryszard (Piotr Grabowski), dyrektor więzienia, bierze udział w nielegalnej grze pokera. Zaciąga ogromny dług u gangstera i musi salwować się ucieczką. Szalony splot okoliczności sprawia, że mężczyźni zamieniają się miejscami. Niewielkie miasteczko Mały Zgon zmierzy się z korupcją w szeregach policji, gangsterskimi porachunkami i działaniem narkotykowych karteli. Za pierwszy szkic fabularny odpowiada Łukasz Żukowski. Reżyser Juliusz Machulski oświadczył, że od dawna chciał stworzyć serial, który byłby rodzimym odpowiednikiem takich kryminalnych dzieł jak "Fargo" czy "Breaking Bad".

W tym odcinku

Marek zjawia się w posiadłości Vatzlava. Z okazji urodzin przygotował prezent dla jego syna, Vitalika. Konwój ciężarówek z drogocennym towarem rozpoczyna drogę. W przerzucie ładunku ma uczestniczyć syn szefa, co nie podoba się Markowi. Tymczasem rutynowa kontrola na Litwie kończy się bardzo krwawo. Płoszaj prowadzi obserwację swojego domu. Podejrzewa żonę o zdradę i wychodzi na to, że nie bez powodu. Jest gotów na radykalne rozwiązania i dlatego składa wizytę Stefanowi. Uroczystość pogrzebową dyrektora więzienia przerywa pewien incydent. Płoszaj jedzie sprawdzić zgłoszenie wypadku w kościele i zastaje coś przerażającego. Stefan doświadcza metafizyki. Raniony Marek wpada w ręce agentów Anny i Witolda. Zrozpaczony po stracie dziecka Vatzlav myśli o odwecie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...