Mały Zgon (6)

serial kryminalny Polska 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Agenci godzą się wypuścić Poldka na wolność, ale stawiają warunki. Wychodzi na jaw, że chłopak potrafi zdobyć wiele zastrzeżonych informacji. Jego odkrycie skłania rodzinę Kajetana do ucieczki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Podczas pobytu na Mazurach rodzina Marka (Piotr Grabowski), objętego programem ochrony świadków, otrzymuje pogróżki. Wkrótce mężczyzna wykrada się z domu w środku nocy. W tym samym czasie Ryszard (Piotr Grabowski), dyrektor więzienia, bierze udział w nielegalnej grze pokera. Zaciąga ogromny dług u gangstera i musi salwować się ucieczką. Szalony splot okoliczności sprawia, że mężczyźni zamieniają się miejscami. Niewielkie miasteczko Mały Zgon zmierzy się z korupcją w szeregach policji, gangsterskimi porachunkami i działaniem narkotykowych karteli. Za pierwszy szkic fabularny odpowiada Łukasz Żukowski. Reżyser Juliusz Machulski oświadczył, że od dawna chciał stworzyć serial, który byłby rodzimym odpowiednikiem takich kryminalnych dzieł jak "Fargo" czy "Breaking Bad".

W tym odcinku

Ryszard jest gotów na wszystko, by zdobyć zaufanie Kajetana. Agenci godzą się wypuścić Poldka na wolność, ale żądają zrealizowania swoich żądań. Wychodzi na jaw, że chłopak jest niezwykle uzdolniony informatycznie i potrafi zdobyć wiele zastrzeżonych informacji. Jego odkrycie skłania rodzinę Kajetana do ucieczki. Saperzy prowadzą działania na orliku. Dziennikarka Judyta interesuje się sprawą znalezionego niewybuchu. Stefan nie traci czujności. W więzieniu przeprowadzany jest remont zarządzany przez więźniarkę Andżelę. Marek tymczasem zajmuje się swoim biznesem. Niezapowiedziana kontrola biura spraw wewnętrznych może przekreślić wiele planów. Grażyna nieoficjalnie udaje się do aresztu, pewna, że dyrektor ma złe zamiary.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...