Ojciec Mateusz 20: Łopianowo (263)

serial kryminalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Warecki, lokator apartamentowca wymagającego remontu, nie kryje oburzenia niefachowością wszystkich pseudospecjalistów. Oskarża architekta Marca o oszustwa i wyłudzenia. Wkrótce zostaje pobity.

Oglądaj w telewizji

Pon 24.06 19:30
TVP Serialelogo
Wt 25.06 14:30
TVP Serialelogo
Śr 26.06 13:35
TVP Serialelogo
So 29.06 21:15
TVP Serialelogo

Opis

Jubileuszowa seria cieszącego się wielką popularnością serialu kryminalnego. Na dowodzonych przez Możejkę (Piotr Polk) policjantów z Sandomierza, m.in. Nocula (Michał Piela), czekają nowe wyzwania i trudne śledztwa. Jak zawsze będzie im w nich pomagał obdarzony zmysłem detektywistycznym i cechujący się doskonałą znajomością ludzkiej psychiki ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski). Razem będą się m.in. starali udowodnić sędziemu piłkarskiemu (Rafał Rutkowski), że sprzedaje mecze, będą szukali osoby odpowiedzialnej za kradzieże, których ofiarą pada pani Florczakowa (Marta Maj), a także zaginionej córki Heleny Michalak (Sławomira Łozińska). W nowej serii jeszcze ważniejszą rolę będzie odgrywała Natalia (Kinga Preis). Gospodyni księdza stanie się wielką fanką powieści kryminalnych. Pod ich wpływem wszędzie będzie się dopatrywać przestępstw.

W tym odcinku

Ksiądz Mateusz zostaje poproszony o poświęcenie nowego apartamentowca. Podczas nietuzinkowego wydarzenia prezes Łopian (Jacek Lenartowicz) prezentuje przybyłym gościom mieszkanie pokazowe, które należy do Wareckiego (Paweł Wawrzecki). Gdy właściciel ogląda cały budynek, dostrzega mnóstwo niedoróbek. Jest wściekły na Marca (Tomasz Sapryk), który razem z Basią Nocul miał pomóc lokatorom w wykończeniu ich mieszkań. Wkrótce w siedzibie spółdzielni odbywa się zebranie z przyszłymi mieszkańcami. Zainteresowani dowiadują się, że niezbędne będą remonty. Warecki nie kryje swojego oburzenia niefachowością wszystkich pseudospecjalistów. Oskarża Marca o oszustwa i wyłudzenia. By ostudzić emocje, rozwścieczony architekt umawia się na kolację ze swoją pracownicą, Basią Nocul. Po spotkaniu pijany Marzec jedzie rozmówić się z Wareckim. Nazajutrz policjanci zostają wezwani do apartamentowca w sprawie pobicia jednego z mieszkańców. Do szpitala trafia Warecki. Tymczasem ksiądz Mateusz ma się stawić w pałacu biskupim.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...