Ojciec Mateusz 20: Piłkarski pasjans (256)

serial kryminalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Możejko musi stworzyć drużynę do rozgrywek piłkarskich z policjantami z komendy wojewódzkiej. Niebawem funkcjonariusze pojawiają się na murawie. W przerwie meczu ginie sędzia Falkowski...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Jubileuszowa seria cieszącego się wielką popularnością serialu kryminalnego. Na dowodzonych przez Możejkę (Piotr Polk) policjantów z Sandomierza, m.in. Nocula (Michał Piela), czekają nowe wyzwania i trudne śledztwa. Jak zawsze będzie im w nich pomagał obdarzony zmysłem detektywistycznym i cechujący się doskonałą znajomością ludzkiej psychiki ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski). Razem będą się m.in. starali udowodnić sędziemu piłkarskiemu (Rafał Rutkowski), że sprzedaje mecze, będą szukali osoby odpowiedzialnej za kradzieże, których ofiarą pada pani Florczakowa (Marta Maj), a także zaginionej córki Heleny Michalak (Sławomira Łozińska). W nowej serii jeszcze ważniejszą rolę będzie odgrywała Natalia (Kinga Preis). Gospodyni księdza stanie się wielką fanką powieści kryminalnych. Pod ich wpływem wszędzie będzie się dopatrywać przestępstw.

W tym odcinku

Gibalski przeżywa ciążę swojej żony. Nadskakuje partnerce, jak tylko może. W mieście pojawia się sędzia Falkowski, który ma przewodzić w meczu, gdzie gospodarze Orły Sandomierz podejmują zespół Wieprze Lubartów. Niestety, decyzją sędziego lokalna drużyna przegrywa. Tymczasem Możejko musi stworzyć własny team do rozgrywek piłkarskich z policjantami z komendy wojewódzkiej. Brakuje mu ludzi, więc do drużyny dołącza Wojtek, a ksiądz Mateusz zostaje trenerem. Niebawem funkcjonariusze pojawiają się na murawie. Gra jest bardzo ostra, a sędzia Falkowski bardzo stronniczy. Gdy kończy się pierwsza połowa policjanci i ksiądz Mateusz wpadają do szatni zażyć chwili spokoju. Tu znajdują ciało Falkowskiego i Nocula, który pochyla się nad zwłokami nieprzychylnego mu sędziego. W zaistniałej sytuacji Możejko nie ma wyboru - aresztuje przyjaciela. Sekcja wykazuje, że denat został otruty, a bilingi potwierdzają jego częste rozmowy z krawcem Bączkiem. Pluskwa udaje się po swoją marynarkę. W zakładzie krawieckim Bączka widzi zdenerwowanego właściciela. Okazuje się, że mężczyzna stracił sporo pieniędzy, źle obstawiając w zakładach bukmacherskich. Niebawem na jaw wychodzi, ze żona zmarłego ubezpieczyła męża na dość pokaźną kwotę.

Występują

Twórcy

Ładuję...