Ojciec Mateusz 20: Vistula Beach (252)

serial kryminalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Marian Walicki twierdzi, że okradziono go w dyskotece. Właściciel lokalu tłumaczy, że mężczyzna wydał pieniądze na alkohol. Gibalski i Marczak przygotowują prowokację, udając bogatych klientów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Jubileuszowa seria cieszącego się wielką popularnością serialu kryminalnego. Na dowodzonych przez Możejkę (Piotr Polk) policjantów z Sandomierza, m.in. Nocula (Michał Piela), czekają nowe wyzwania i trudne śledztwa. Jak zawsze będzie im w nich pomagał obdarzony zmysłem detektywistycznym i cechujący się doskonałą znajomością ludzkiej psychiki ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski). Razem będą się m.in. starali udowodnić sędziemu piłkarskiemu (Rafał Rutkowski), że sprzedaje mecze, będą szukali osoby odpowiedzialnej za kradzieże, których ofiarą pada pani Florczakowa (Marta Maj), a także zaginionej córki Heleny Michalak (Sławomira Łozińska). W nowej serii jeszcze ważniejszą rolę będzie odgrywała Natalia (Kinga Preis). Gospodyni księdza stanie się wielką fanką powieści kryminalnych. Pod ich wpływem wszędzie będzie się dopatrywać przestępstw.

W tym odcinku

Na posterunek policji przychodzi Marian Walicki (Michał Tokaj). Mężczyzna twierdzi, że został okradziony w miejscowej dyskotece "Vistula Beach". Zginęło mu tam piętnaście tysięcy złotych, które otrzymał od Henryka Loski (Mirosław Zdrojewicz), ojca swojej partnerki Marioli (Klaudia Halejcio). Właściciel lokalu, Pawlicki (Zbigniew Suszyński), tłumaczy jednak w rozmowie z Noculem i Dziubakiem, że Walicki wydał wszystkie pieniądze na drogie alkohole. Gdy policjanci decydują się spytać o to poszkodowanego, dowiadują się, że został on ciężko pobity i trafił do szpitala. W tej sytuacji Gibalski i Marczak przygotowują prowokację. Idą do lokalu, udając bogatych klientów. W pewnym momencie po wypiciu drinka pierwszy z policjantów traci przytomność. Okazuje się, że ktoś w dyskotece dodaje do napojów substancję odurzającą. Policja chce przesłuchać właściciela lokalu, ale dostaje informację, że Pawlicki został brutalnie zamordowany.

Występują

Twórcy

Ładuję...