Ojciec Mateusz 20: El Greco (255)

serial kryminalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zamordowano księdza Franciszka - dyrektora muzeum diecezjalnego, w którym znajduje się obraz El Greca. Przed zabójstwem kontaktował się z nim mieszkaniec pobliskiej wsi. On również ginie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Jubileuszowa seria cieszącego się wielką popularnością serialu kryminalnego. Na dowodzonych przez Możejkę (Piotr Polk) policjantów z Sandomierza, m.in. Nocula (Michał Piela), czekają nowe wyzwania i trudne śledztwa. Jak zawsze będzie im w nich pomagał obdarzony zmysłem detektywistycznym i cechujący się doskonałą znajomością ludzkiej psychiki ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski). Razem będą się m.in. starali udowodnić sędziemu piłkarskiemu (Rafał Rutkowski), że sprzedaje mecze, będą szukali osoby odpowiedzialnej za kradzieże, których ofiarą pada pani Florczakowa (Marta Maj), a także zaginionej córki Heleny Michalak (Sławomira Łozińska). W nowej serii jeszcze ważniejszą rolę będzie odgrywała Natalia (Kinga Preis). Gospodyni księdza stanie się wielką fanką powieści kryminalnych. Pod ich wpływem wszędzie będzie się dopatrywać przestępstw.

W tym odcinku

Zostaje zamordowany ksiądz Franciszek (Krzysztof Zych), dyrektor muzeum diecezjalnego w Siedlcach, gdzie znajduje się obraz El Greco. Ponieważ przebywający akurat w tym mieście ksiądz Mateusz rozmawiał z nim jako jedna z ostatnich osób, zostaje poproszony przez miejscowych policjantów Dudę (Michał Filipiak) i Walacha (Adam Szyszkowski) o złożenie zeznań. W dochodzeniu biorą też udział Możejko i Dziubak. Okazuje się, że tuż przed śmiercią Franciszka kontaktował się z nim mieszkaniec pobliskiej wsi nazwiskiem Kowal (Bartosz Żukowski). Mężczyzna ma alibi, które zapewnia mu żona. Gdy wkrótce po przesłuchaniu także Kowal zostaje zamordowany, ksiądz Mateusz postanawia raz jeszcze przejrzeć monitoring. Odkrywa, że z muzeum tego wieczoru nie wyszła kustosz Irena (Lena Frankiewicz). Śledczym nasuwa się podejrzenie, że musiała ona być świadkiem morderstwa, ale z jakiegoś powodu to ukrywa.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...