Ojciec Mateusz 19: Nikotyna (250)

serial kryminalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do Sandomierza przyjeżdża słynny rosyjski hipnotyzer Wiktor Popow. Zgłasza się do niego m.in. Pluskwa, który chce zerwać z nałogiem nikotynowym. Niebawem zostaje aresztowany za rzekomą kradzież.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Do Sandomierza przyjeżdża słynny rosyjski hipnotyzer Wiktor Popow (Wojciech Kalarus) wraz z asystentem (Kamil Toliński). Zgłaszają się do niego m.in. Pluskwa, który chce zerwać z nałogiem nikotynowym, i aspirant Dziubak (Bartek Firlet), który nabawił się nerwicy natręctw. Tymczasem biskup (Sławomir Orzechowski) przekazuje parafii księdza Mateusza zabytkowy kielich należący do pierwszego biskupa diecezji sandomierskiej. Rano okazuje się, że zabytek został skradziony. Nie ma jednak śladów włamania. Śledczych dziwi także, że nie zadziałał alarm. Ponieważ w bagażniku samochodu Pluskwy policjanci znajdują różne inne przedmioty liturgiczne, mężczyzna trafia do celi. Wkrótce dołącza do niego Arkadiusz Wrzodak pseudonim Baniak (Piotr Nowak), znany organom ścigania złodziej i znajomy Waldka. Ksiądz Mateusz, który nie wierzy w winę swojego pomocnika, rozpoczyna prywatne śledztwo. Jego uwagę zwraca fakt, że podobnych kradzieży dokonano w niedalekim Miechowe, Kazimierzy Wielkiej i Nisku, gdzie także swe seanse prowadził Popow.

Występują

Twórcy

Ładuję...