Ojciec Mateusz 19: Narzeczona (243)

serial kryminalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pluskwa traci prawo jazdy i zmuszony jest ponownie zdawać egzamin. Kiedy w ośrodku ruchu drogowego umawia się na test, zauważa, jak jakiś chłopak wręcza instruktorowi pieniądze w kopercie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Pluskwa dostaje mandat i kolejne punkty karne, przez co traci prawo jazdy. Zmuszony jest zdawać egzamin. Kiedy w ośrodku ruchu drogowego umawia się na test, zauważa, jak jakiś chłopak wręcza instruktorowi pieniądze w kopercie. Aspiranta Dziubaka odwiedza wracająca z sanatorium matka (Hanna Śleszyńska). Kobieta narzeka, że jej syn nadal jest kawalerem. Każe mu obiecać, że szybko znajdzie sobie narzeczoną. Wkrótce policjanci dostają zgłoszenie od byłej kursantki szkoły jazdy, Bożeny Węgierki (Elżbieta Jarosik). Kobieta twierdzi, że zaproponowano jej uzyskanie prawa jazdy za łapówkę. Stanowczo domaga się podjęcia czynności śledczych. Również Pluskwa za namową księdza Mateusza informuje Nocula o korupcji w ośrodku ruchu drogowego. Dziubak przesłuchuje w tej sprawie Gosię Wrońską (Weronika Humaj), jedną z kursantek. Prosi dziewczynę, by udawała przed matką jego narzeczoną. Tymczasem do szpitala trafia ciężko pobita Bożena Węgierka. Sąsiadka kobiety zeznaje, że widziała, jak wyrzucono ją z samochodu. Rozpoznaje też jednego ze sprawców.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...