Ojciec Mateusz 19: Sparring (244)

serial kryminalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Policjanci poszukują zabójcy trenera sztuk walki. Aresztują Igora - biologicznego syna ofiary. Okazuje się, że podejrzany był dzieckiem pochodzącym z gwałtu. W śledztwo angażuje się ksiądz Mateusz.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Zostaje zamordowany trener Zygmunt Bilski (Roman Bugaj), pracownik miejscowego klubu sztuk walki. Recepcjonistka, która znalazła ciało, mówi policjantom, że poprzedniego dnia mężczyzna walczył z Igorem Stępniem (Michał Włodarczyk). Chłopak uderzał wyjątkowo agresywnie. Dopiero po interwencja swojego ojca, Romualda (Artur Krajewski), uspokoił się nieco i zaprzestał ciosów. Wkrótce policjantom udaje się ustalić, że Igor jest dzieckiem pochodzącym z gwałtu, a jego biologicznym ojcem był Bilski, który spędził w więzieniu osiem lat. Ponieważ oznacza to, że chłopak miał motyw, by zabić trenera, trafia do aresztu. Nadal nie przyznaje się jednak do winy. Swoje zeznania na komendzie składa była pracownica klubu, Anna Surmacz (Barbara Garstka). Kobieta jest nerwowa i nie chce powiedzieć, dlaczego odeszła z pracy. W śledztwie postanawia pomóc ksiądz Mateusz. Tymczasem Pluskwa znajduje w gazecie artykuł o grasującym w Sandomierzu bandycie, który napada na samotne kobiety. Proponuje Natalii, że pokaże jej, jak uporać się z napastnikiem.

Występują

Twórcy

Ładuję...