Ojciec Mateusz 19: Wina (248)

serial kryminalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Karina Chylak (Marta Dobecka), asystentka adwokata Karola Jabłońskiego (Robert Moskwa), znajduje w kancelarii nieprzytomną żonę swojego pracodawcy. Policja ustala, że kobietę uderzono w głowę laską.

Oglądaj w telewizji

Pt 31.05 23:20
TVP Serialelogo
Pon 3.06 19:35
TVP Serialelogo
Wt 4.06 14:35
TVP Serialelogo
Śr 5.06 13:40
TVP Serialelogo
So 8.06 21:25
TVP Serialelogo
Nd 9.06 20:05
TVP Serialelogo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Karina Chylak (Marta Dobecka), asystentka adwokata Karola Jabłońskiego (Robert Moskwa), znajduje w kancelarii nieprzytomną żonę swojego pracodawcy. Policja ustala, że kobietę uderzono w głowę laską. Niestety, na narzędziu nie ma odcisków palców. Beata Jabłońska (Ewa Bukowska) z ciężkim urazem głowy trafia do szpitala. Tymczasem mieszkańców plebanii odwiedza 27-letnia Eliza Maik (Erika Karkuszewska), wnuczka zmarłej niedawno przyjaciółki babci Lucyny. Natalia staje się zazdrosna o kobietę, która wyraźnie podoba się Pluskwie. Policjanci zatrzymują mecenasa Jabłońskiego. Sądzą, że to on zaatakował żonę. Sąsiedzi adwokata twierdzą bowiem, że dzień przed zdarzeniem Jabłońscy się pokłócili. Tropy śledczych prowadzą także do Elizy Maik, która chciała oddać Jabłońskim do adopcji swojego rocznego synka. Możejko i jego podwładni sądzą, że kobieta zażądała za to pieniędzy, a oburzona Jabłońska chciała poinformować o tym policję i dlatego została zaatakowana. Młoda kobieta zostaje aresztowana. Dla księdza Mateusza jej wina nie jest jednak oczywista. Duchowny wpada na inny trop.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...