Szkoła (626)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Mikołaj i Maciek wdali się w szarpaninę z kloszardem. Wkrótce w ich szkole zjawiają się policjanci. Klara rozpoczyna naukę w nowym liceum. Nikomu nie mówi, że jest matką półrocznego dziecka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna odsłona perypetii uczniów krakowskich szkół. Młodych ludzi zajmuje nie tylko walka o dobre oceny. Zmagają się też z pierwszymi miłosnymi doświadczeniami oraz poszukiwaniem swojego miejsca w grupie rówieśników. To ponadto czas ich buntu przeciwko dorosłym. W nowym sezonie poruszony zostanie m.in. temat dyskryminacji rasowej.

W tym odcinku

Gimnazjaliści Mikołaj i Maciek wdali się w szarpaninę z kloszardem. Gdy mężczyzna stracił przytomność, wystraszyli się i uciekli. Wkrótce w ich szkole zjawiają się policjanci. Chłopcy dowiadują się, że bezdomny trafił do szpitala, a jego stan jest ciężki. Choć Maciek pozostaje niewzruszony, Mikołaj zaczyna przejmować się losem mężczyzny i czuje się winny temu, co mu zrobili. Klara rozpoczyna naukę w nowym liceum. Nikomu nie mówi, że jest matką półrocznego dziecka. W nowym towarzystwie dziewczyna zapomina się i zaczyna coraz mniej uwagi poświęcać synkowi. Pewnego razu wybiera się na randkę, a dziecko powierza dziewczynie, którą słabo zna. Gdy wraca ze spotkanie, okazuje się, że jej pociecha zniknęła.

Występują

Zobacz także

Ładuję...