Szkoła (543)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Patryk okłamał rówieśników, że pochodzi z zamożnej rodziny. Jeden z uczniów próbuje go zdemaskować. Kajetan zdobywa popularność dzięki zamieszczaniu w internecie zdjęć, które ośmieszają innych.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Patryk Czerniak okłamał rówieśników, że pochodzi z zamożnej rodziny, a jego mama jest właścicielką salonu spa. Staje się znany i zyskuje kolegów, ale źle się czuje, oszukując resztę klasy. Jeden z uczniów nie wierzy Patrykowi. Próbuje go zdemaskować. Nastolatek kradnie drogi telefon, żeby tajemnica nie wyszła na jaw. Gimnazjalista Kajetan Łukowski zdobywa popularność dzięki zamieszczaniu w internecie zdjęć, które ośmieszają innych. Nie przejmuje się tym, że robi przykrość fotografowanym osobom, m.in. swojemu przyjacielowi.

Występują

Zobacz także

Ładuję...