Szkoła (541)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Zosia zazdrości bliźniaczce sukcesów sportowych. Postanawia intensywnie trenować. Maturzyści Luiza i Szymon spodziewają się dziecka. Chłopak zaczyna mieć wątpliwości, czy sobie poradzi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Zosia zazdrości bliźniaczce Paulinie sukcesów sportowych i popularności. By zrobić wrażenie na mamie i koleżankach, również postanawia rozpocząć ćwiczenia. Intensywne treningi uniemożliwiają jej skończenie pracy konkursowej z języka niemieckiego. Siostra dziewczyny dowiaduje się, że Zosia próbuje jej dorównać. Maturzyści Luiza Ciechowicz i Szymon Regulski będą mieli dziecko. Oboje cieszą się z nadchodzących narodzin córeczki. Tymczasem chłopak uświadamia sobie, jak trudna jest opieka nad niemowlakiem i zaczyna mieć wątpliwości, czy sobie poradzi. Luiza boi się, że ukochany zostawi ją z maluchem.

Występują

Zobacz także

Ładuję...