Ojciec Mateusz 17: Fatalne spotkanie (221)

serial kryminalny Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W muzeum dochodzi do włamania. Ochrona zatrzymuje Marczaka. W tym samym czasie w hotelu policjanci relaksują się przy bilardzie. Nagle dobiega do nich krzyk pokojówki. Kobieta znalazła dr. Bastygi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Kustoszka regionalnego muzeum (Halina Chmielarz) z siostrą Leokadią (Aleksandra Justa), Gibalskim, Noculem, Dziubakiem, Możejką i Mateuszem stoją przed jedną z gablot. W środku znajduje się mały relikwiarz. Z niewielkiej kasetowej ramy zwisa zdobiona kamieniami zawieszka. Nagle w muzeum rozlega się alarm. Ochrona zatrzymuje zbłąkanego Marczaka. W hotelu policjanci relaksują się przy bilardzie. Nagle dobiega do nich krzyk pokojówki, która znalazła zwłoki dr. Błażeja Bastygi (Michał Lewandowski), szefa delegatury wojewódzkiego konserwatora zabytków. Mateusz informuje Nocula, że wieczorem ofiara niemal staranowała go rowerem. W pokoju Marczaka lokalni policjanci zabezpieczają przedmiot skradziony z muzeum. Marczak zostaje aresztowany. Konserwatorzy stwierdzają, że eksponat w muzeum jest kopią.

Występują

Twórcy

Ładuję...