Ojciec Mateusz 17: Czarna peleryna (220)

serial kryminalny Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Z dachu ratusza spada postać w czarnej pelerynie. Okazuje się, że to manekin. Tymczasem równie tajemniczo ubrany mężczyzna próbuje zaatakować kobietę nożem. Niebawem ginie Kacper Lipski.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Z dachu ratusza spada postać w czarnej pelerynie. Okazuje się, że to manekin. Marczak zabezpiecza dowody. Tymczasem Elżbieta Chojnowska (Ewa Szykulska) zauważa niedaleko cmentarza równie tajemniczo ubranego mężczyznę. Próbuje on zaatakować kobietę nożem. Świadkiem zdarzenia jest Ewa Kobylicka, która rozpoczyna pościg. Napastnik ucieka motocyklem. Wkrótce na komendę trafia list ze zdjęciem zakapturzonej postaci i pogróżkami. Wkrótce ofiarą zbrodniarza pada Kacper Lipski (Krzysztof Nowakowski). Mateusz rozmawia z jego dziewczyną, Marianną (Klaudia Cygoń). Naprowadza ona księdza na trop podejrzanego.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...