Szkoła (293)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat

W skrócie

Do klasy gimnazjalnej dołączają bliźniacy Kuba i Kacper. Choć wyglądają podobnie, mają różne charaktery. Gdy zakochują się w jednej dziewczynie, postanawiają równolegle się z nią umawiać.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Do jednej z klas gimnazjum dołączają bliźniacy, Kuba i Kacper. Pierwszy jest spokojny i nieśmiały, drugi pewny siebie, przebojowy. Kiedy nastolatkowie odkrywają, że są zakochani w tej samej dziewczynie, Darii Lewickiej, postanawiają równolegle się z nią umawiać. Ona nie ma pojęcia o zamianie, dziwi ją jednak różnorodność charakteru partnera. Licealistki Łucja i Edyta dokuczają sobie przy każdej okazji. Podczas kolejnej kłótni okazuje się, że obie marzą o identycznym tatuażu, ale żadnej z nich na niego nie stać. Aby zebrać potrzebne fundusze, nastolatki zabierają pieniądze młodszym uczniom.

Występują

Zobacz także

Ładuję...