Teleman

Szkoła (292)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Paweł nie ma odwagi wyznać Milenie, że jest w niej zakochany. Potajemnie próbuje jej pomagać. Licealistka Karina zrezygnowała z pracy fotomodelki przez zazdrość chłopaka. Żałuje tej decyzji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalista Paweł jest zakochany w Milenie, która chodzi z nim do tej samej klasy. Nie ma jednak odwagi wyznać jej swoich uczuć. Zamiast tego od jakiegoś czasu podrzuca dziewczynie słodycze i próbuje anonimowo pomagać. Milena chciałaby poznać tajemniczego opiekuna. Rozpowiada, że nauczyciel fizyki traktuje ją niesprawiedliwie. Licealistka Karina pracowała jako fotomodelka, przestała jednak przyjmować zlecenia, kiedy została dziewczyną Tomka Siedlaka. Nastolatek jest bardzo zazdrosny i nie chce, żeby brała udział w sesjach zdjęciowych. Karina tęskni za swoją dawną pracą. Postanawia, w tajemnicy przed Tomkiem, uczestniczyć w naborze zorganizowanym przez znaną agencję modelek. Nie wie, że jej plany zamierza pokrzyżować Agata Walczyk. Dziewczyna mówi Tomkowi prawdę. W wyniku intrygi rywalki Kariny chodzi do bójki między nim, a kolegom, z którym miała sesję.

Występują

Zobacz także

Ładuję...