Teleman

Szkoła (271)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Licealistka Kasia zakochuje się w wolontariuszu z ośrodka leczenia uzależnień. Udaje, że sama walczy z nałogiem. Pasją Szymona jest taniec nowoczesny. Jego ojciec uważa to zajęcia za niemęskie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealistka Kasia jest znudzona swoim chłopakiem, Rafałem. Wkrótce dziewczyna poznaje Marcina, młodego wolontariusza z ośrodka leczenia uzależnień, który organizuje w szkole rozmowy o dopalaczach. Nastolatka zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia i postanawia poderwać. Udaje, że jest uzależniona od dopalaczy. Inny uczeń, Szymon Durawa, pasjonuje się tańcem nowoczesnym. Jego ojciec uważa to zajęcia za niemęskie. Chłopakowi bardzo zależy na akceptacji rodzica. Namówiony przez swoją dziewczynę, Dominikę, decyduje się wziąć udział w internetowym konkursie tanecznym. Ma nadzieje na zwycięstwo, liczy też, że w ten sposób przekona ojca do swojej pasji. Kiedy mężczyzna dowiaduje się o planach syna, dochodzi między nimi do przepychanki. Wówczas Szymon postanawia więcej nie tańczyć.

Występują

Zobacz także

Ładuję...