Teleman

Szkoła (270)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Roksana dowiedziała się, że jest chora na białaczkę. Dziewczyna nie przyjmuje tego do wiadomości. Jej chłopak, Bruno, zauważa dziwne zachowanie Roksany, jednak nie zna przyczyny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Maturzystka Roksana dowiedziała się, że jest chora na białaczkę. Dziewczyna nie przyjmuje tego do wiadomości. Jej chłopak, Bruno, zauważa dziwne zachowanie Roksany, jednak nie zna przyczyny. Tymczasem przyjaciółka, Natalia, próbuje wytłumaczyć nastolatce, że powinna rozpocząć leczenie. Zamiast tego zaczyna ona jednak chodzić na imprezy i palić. Wyżywa się na Brunonie, a po jakimś czasie z nim zrywa. Adam Pilarski i Mariusz Zawojski robią wszystko, co każą im partnerki, Lidka Borucka i Maria Madej. Chłopcy są wyśmiewani przez innych uczniów. Postanawiają sprzeciwić się dziewczynom i obejrzeć mecz z kolegami.

Występują

Zobacz także

Ładuję...